Росіяни за три місяці позичили на житло понад 300 мільярдів рублів

За перший квартал 2017-го в Росії було видано житлових кредитів на 324 мільярдів рублів — стільки ж, скільки в перші три місяці 2016-го. Незважаючи на завершення державної програми субсидування ставок, вітчизняний ринок іпотеки повністю подолав спад і перейшов до упевненого зростання, йдеться в матеріалах Агентства іпотечного житлового кредитування (АІЖК).

За даними аналітиків агентства, у березні 2017-го обсяг видачі іпотеки в Росії досяг рекордного показника в 150 мільярдів рублів. Роком раніше, в березні 2016-го, громадяни оформили житлових кредитів на 119 мільярдів.

Досягнення рекордних обсягів кредитування сприяло здешевлення іпотеки, вважають експерти: в кінці лютого — початку березня відразу кілька найбільших кредиторів, у тому числі АІЖК, різко знизили процентні ставки. В результаті середньозважена іпотечна ставка по 15 найбільших іпотечних кредиторів на первинному ринку становила 10,65 відсотка.

За прогнозом агентства, в поточному році обсяг ринку іпотечного кредитування в Росії зросте на 10-15 відсотків, всього буде видано більше мільйона кредитів на суму 1,8 трильйона рублів. Процентні ставки по іпотеці зменшаться до рівня нижче 10 відсотків до кінця 2017-го.

Раніше міністр будівництва і ЖКГ Михайло Мень висловлював надію на зниження ставок за кредитами на покупку житла, що будується в Росії до дев’яти відсотків річних. За його словами, це стане можливим, коли ключова процентна ставка ЦБ впаде до семи відсотків.