Обробка мансарди вагонкою

Нерухомий світ

Обробка дерев'яного будинку

Опубліковано: 23.02.2012

Малоповерхове будівництво

Дачні будинки

Мансарда

Вагонка – матеріал з дерева. Сфери його застосування найрізноманітніші. Основне призначення вагонки – чистова обробка будинку, як із зовнішньої сторони, так і з внутрішньої.

Розглянемо варіант обробки вагонкою мансарди (другого поверху) дачного будиночка. Хоча цей опис буде застосовний і до інших сфер використання вагонки.

Дачний будинок сьогодні є у великої кількості людей. У одних він побудований давним-давно і, можливо, дістався у спадок від батьків, у інших дача тільки будується або недавно побудована. Якщо будинок одноповерховий, то при установці даху залишається досить місця для створення там ще одного, хоч і невеликого, поверху. Було б нерозумно втрачати стільки місця, коли можна зробити додаткову кімнату, більярдну, бар тощо.

Отже, ви вирішили використати місце під дахом для кімнати. Що там буде, можна вирішити пізніше. Але на деякі моменти варто звернути увагупри будівництві. Наприклад:

Для обробки стін і стелі мансарди ми узяли вагонку. Вартість цього матеріалу не так висока, як, наприклад, обробка імітацією бруса або колоди. Приміщення виглядатиме натурально, красиво і практично.

Для обробки вагонкою, стіна повинна бути підготовлена. Тобто необхідний каркас, ним можуть послужити бруски, набиті на стіну вертикально або горизонтально, все залежить від того, як ви хочете, що б була нашита вагонка. Якщо вагонка кріпитиметься вертикально, то бруски встановлюються горизонтально і навпаки.

Оскільки вагонка має шпильку і паз, при установці дошки з'єднуються саме вставлянням одного в інший, надалі при зміні вологості деревини, щілин в стіні з'являтися не буде.

Мансарда має не прямі стіни, а стіни, які переходять у стіну кутом близько 45 градусів, і потім переходять в стелю. Це варто так само врахувати при обробці вагонкою, стики між цими перепадами потрібно замаскувати або плавним переходом вагонки, або плінтусами для стель.

Якщо на другому поверсі проходить димар, можливо, його теж обробити вагонкою, але не варто забувати про заходи протипожежної безпеки.

Після закінчення робіт з вагонкою, необхідно подумати про колір майбутніх стін. Якщо ви хочете залишити їх незмінними, тобто зберегти колір дерева, то необхідно обробити вагонку спеціальними просоченнями для дерева, в даному випадку безбарвними. Дана обробка довше збереже незмінний колір дерева, не дасть поселитися в дереві різною комахою, захистить дерево від гниття. Для додання дереву якого-небудь кольору, так само існую просочення з відтінками (кам'яна сосна, блакить, горіхтощо).

На стіни з вагонки можна повісити різні різьблені по дереву картини, інші речі, зроблені своїми руками, вони чудово гармонуватимуть із загальним стилем приміщення.