Обробка будинку сайдінгом

Нерухомий світ

Обробка будинку сайдінгом

Опубліковано: 23.02.2012

Малоповерхове будівництво

Будинок, оброблений сайдінгом

Сайдінг – пластикові панелі з рифленою поверхнею, призначені для чистової обробки різних будов. Можлива обробка стін, фронтонів, підшивів тощо.

Ми оброблятимемо сайдінгом будинок з піноблоків, які заздалегідь виштукатурені. У нашому випадку будинок не мав рівної поверхні стін, площина мала западини, опуклості. В результаті вийде рівна, пряма стіна.

Щоб кріпити сайдінг необхідно підготувати робочу поверхню для кріплення панелей. Для цього ми використовували металеві стінні профілі. Профілі кріпляться на підвіси (смужки заліза, що загинаються спеціальним чином, з отворами під саморіези. У свою чергу, підвіси кріпляться до стіни на ХПС (спеціальні шурупи з пластмасовим дюбелем).

Металеві профілю на стіні у нас закріплені через 50 см. Це забезпечить достатню надійність кріпленню сайдінга. Кожен профіль тримають по три – чотири підвіси. На самому початку необхідно відзначити місця кріплення профілів по всій стіні. Профіль повинен бути закріплений строго вертикально (використовується вимірювальний прилад – рівень). Після відзначення місць кріплення, свердляться отвори під ХПС, за допомогою перфоратора. Діаметр використовуваного бура для свердлення повинен співпадати з діаметром пластмасового дюбеля.

Закріпивши підвіси по всій стіні, приступаємо до кріплення профілів. Спочатку прикручуємо перший і останній профіль на стіні, використавши, також, рівень. Потім між цими профілями натягуємо шнурок (волосінь). Інші профілі кріпляться під цю натяжку. Це робиться для того, щоб у результаті вийшла рівна площина стіни (без різних провалів і випадів). Для кріплення профілів до підвісів краще використовувати саморізи по металу з великим капелюшком. Таким же чином обробляються всі стіни будівлі.

Наш будинок знаходиться в холодних кліматичних умовах. Для утеплення його ми вирішили обкласти стіни із зовнішньої сторони пінопластом завтовшки 5 см. Для цього наперед кріпили профілі з урахуванням приміщення між ними і стіною пінопласту. Обклавши будиночок з усіх боків утеплювачем (потрібно старатися не залишати щілин між стиками утеплювача), можна приступати до кріплення сайдінга. Варто відзначити, що на рогах будівлі для надійного кріплення сайдінга можна прокрутити по 5-6 підвісів (кріпити до профілів), загнувши їх буквою «Г».

У сайдінга, як добірного матеріалу, різні профілі для обробки по краях вікон, зовнішніх і внутрішніх кутів, стартова смуга, фінішна смуга, сутички профіль. На початку кріпляться всі елементи по вікнах, дверях, стиках, отворах, кутах. Потім прикручується по рівню стартова смуга і можна приступати до кріплення сайдінга. Кріпиться він, також на саморізи по металу з великими капелюшками.

Один лист сайдінга з іншим з'єднуються за допомогою замка, який передбачений в кожному листі. Відрізувати сайдінг можна за допомогою ножиць по металу, дрібною ножівкою або шліфувальною машинкою з тонким кругом для резки металу. Панелі сайдінга не варто дуже туго стикувати з сайдінговими профілями, потрібно залишити невеликий вільний хід, оскільки в холодний і теплий час він може трохи змінюватися в розмірах. Саморізи так само не варто закручувати до кінця, необхідно, щоб лист сайдінга вільно висів щоб уникнути появи хвиль на стіні.

Наприкінці кріпиться фінішна смуга, якщо вона необхідна. Укоси на вікнах і дверях обшиваються теж різними сайдінговими панелями на ваш вибір.

Таким чином у нас вийшов будиночок із зовсім іншим виглядом, на який приємно подивитися і, до того ж, в ньому стало значно тепліше.